W jaki sposób wybrać datę ślubu? 7 świetnych pomysłów!


Kiedy podejmujemy decyzję o zawarciu związku małżeńskiego, to praktycznie pierwszą kwestią, którą musimy rozwiązać jest to, kiedy ten ślub i wesele będą miały miejsce. Dzisiaj mamy dla Was garść porad, które pomogą Wam podjąć tę trudną decyzję! Zapraszamy do lektury!

WIELKANOC

Greg Moment PhotographyWiele Par decyduje się zawrzeć związek małżeński w święta. Ciekawym pomysłem jest Wielkanoc. Wyjątkowa atmosfera tych dni sprawi, że dzień Twojego ślubu będzie miał jeszcze bardziej niezwykły charakter. Warto również zaznaczyć, że budząca się przyroda (w końcu Wielkanoc zazwyczaj wiąże się z początkiem wiosny) jest naprawdę piękna, dlatego cudowne widoki macie gwarantowane!

BOŻE NARODZENIE

Pozostańmy w ślubnym klimacie. Może zdecydujecie się na ślub w Boże Narodzenie właśnie? Przecież atmosfera jaka wtedy panuje jest naprawdę czymś nie do przecenienia. I jeszcze te zimowe krajobrazy… Coś cudownego! Kiedy jednak zdecydujecie się na organizację swojego ślubu, to sprawdźcie kiedy wypada każdy z poszczególnych świątecznych dni. Najbardziej optymalna byłaby sytuacja, kiedy drugi dzień świąt wypada w sobotę.

INRE FotografiaSYLWESTER

Ponownie zachęcam do tego, aby zorientować się jaki to będzie dzień tygodnia. Najbardziej komfortowa byłaby sytuacja, jeżeli Sylwester wypadałby w piątek lub w sobotę, czyli w tradycyjne ślubno-weselne dni. Pamiętaj jednak, że po takim noworocznym świętowaniu Twoi Goście muszą odpocząć- przecież czeka ich powrót do swoich obowiązków. Dlatego zachęcam do tego, aby dokładnie przemyśleć tę kwestię. Pamiętaj jednak, że ten wysiłek jest tego wart- atmosfery Sylwestra i Nowego Roku nie da się podrobić.

ROCZNICA ŚLUBU RODZICÓW

Zachęcam do zastanowienia się nad tym terminem. Jeżeli rocznica ślubu rodziców Panny Młodej lub Pana Młodego przypada w jakimś pasującym Wam terminie- na przykład w piękną, letnią sobotę, to może zdecydujecie się właśnie na taki termin? Wasi rodzice na pewno będą bardzo wzruszeni- to będzie piękny hołd w ich kierunku.

Sebastian FranczykWASZA ROCZNICA

Na pewno jest wiele dat, które są dla Was ważne. Pierwsze spotkanie, pierwsza randka, pierwszy wspólny taniec, pierwszy pocałunek. Na pewno macie wiele wspólnych pierwszych razów. Jeżeli zorganizujecie swój ślub właśnie w takim dniu, to będzie to szalenie romantyczne.

URODZINY LUB DZIEŃ PRZED URODZINAMI

To również jest bardzo ciekawy pomysł. Jeżeli zorganizujecie swój ślub w urodziny, to będzie to wspaniała okazja do podwójnego świętowania. Jeśli ślub będzie miał miejsce dzień przed urodzinami, to po północy będzie można hucznie świętować- wspólne odśpiewanie „Sto lat” na pewno będzie wspaniałym momentem. Pojawia się pytanie- czyje to mają być urodziny? Możliwości są nieograniczone- to może być święto Panny Młodej lub Pana Młodego, lub kogoś z rodziny lub przyjaciół- ważne jest to, żeby ta osoba znajdowała się na liście Gości.

DŁUGI WEEKEND

Pastelove KadryJeżeli o to chodzi, to macie nieograniczone możliwości, ponieważ długie weekendy są praktycznie w ciągu całego roku. Pamiętaj jednak, żeby wybrać taki dzień, który jest typowo ślubno-weselny- czyli piątek lub sobotę. Możemy Wam zaproponować następujące długie weekendy:

  1. majówkę – jeżeli chcecie mieć pewność, że będzie ciepło, to majówka będzie idealnym terminem. 2. Boże Ciało- marzy Ci się późnowiosenny ślub? To ta data będzie idealna!
  2. 15 sierpnia- Święto Państwowe i Kościelne. Święto Wojska Polskiego, Rocznica Cudu Nad Wisłą, Wniebowzięcie Maryi Panny, Matki Boskiej Zielnej- jeżeli ten dzień wypada w czwartek lub w piątek, to mamy idealną datę na ślub!

 

 

 

 

 

logo-zankyou źródło:  http://www.zankyou.pl/p/7-pomyslow-na-wybor-daty-slubu-14739