Podziękowania dla gości – tak czy nie ?


Przygotowując swoje wesele, musimy zadbać o wiele szczegółów, zaczynając od koloru wystroju, kończąc czcionką na papeterii ślubnej.  Jednym z takich szczegółów stanowią podziękowania dla przybyłych gości weselnych. Podziękowanie dla gości to jeden z elementów, o którym musimy pamiętać, o ile w ogóle zdecydujemy się złożyć swoim gościom podziękowania. 10 lat  temu raczej nikt nie zastanawiał się o upominkach dla gości, gdyż nie było tego w zwyczaju. Jedynym podziękowaniem był kawałek weselnego tortu wręczany gościom na pożegnanie.  Jednak wszystko się zmienia, wchodzą nowy trendy i tradycje. Jednym z takich obecnych trendów jest podziękowanie dla gości w formie niejakiego małego upominku.  Kwestia zasadności składania podziękowania gościom weselnym spotyka się z różnymi zdaniami. Większość młodych par traktuje podziękowania jako obowiązkowy element wesela, jednak nie wszyscy. Istnieje także opinia, że to tylko zbędne koszty i głupie trendy, które nie mają żadnego sensu na przyjęciu weselnym.

Obecnie na rynku  jest multum propozycji podziękowań dla gości, jak to się mówi do koloru do wyboru. Można zamówić dla swoich gości mydełka, słoiczki z miodem,  magnesy, krówki, świeczki itd.  Zastanówmy się w ogóle po co dawać tego typu upominki jako podziękowanie dla swoich gości oraz jakie są tego plusy.

Podziękowanie jakby mówi o tym, że Twoja obecność jako gościa weselnego dla młodych jest ważna, a wiadomo że podczas wesela nie zawsze się udaje podejść do wszystkich gości  i powiedzieć im o tym.

Po drugie jest to też dodatkowa atrakcja na weselu. 

Po trzecie niektórzy młodzi chcą, żeby po ich wesele u gości zostały nie tylko fajne wspomnienia z uroczystości, ale także coś co będzie im przypominać o tym dniu.

Natomiast powstaje pytanie czy bez takiego drobnego podziękowania,  wesele będzie gorsze i  będzie oznaczać że obecność gości jest mniej ważna? No, chyba raczej nie.

Uważam przynajmniej, że podziękowanie nie jest czymś złym czy czymś dobrym po prostu jest  jeszcze jedyną opcją którą możemy dodać do swojego wesela, aby urozmaicić wesele.