Dlaczego zdrapka jest dobrym podziękowaniem dla gości?


Często nas pytają dlaczego zdrapka jest dobrym podziękowaniem dla gości, przecież nie każdy może coś wygrać,  a odpowiednio dostać jakąś nagrodę . My zawsze odpowiadamy, że sednem loterii jest nie otrzymanie samej nagrody a otrzymanie szansy na nagrodę, a szansę otrzymuje każdy z zaproszonych gości i w dodatku w ładnej formie (zobacz wzory losów)?  W naszej charytatywnej loterii sednem jest natomiast pomaganie i dzielenie się szczęściem z innymi.

Jeśli zapytacie u osób, będących na weselu na którym pojawiły się nasze losy oraz uczestniczących w loterii, czy im spodobały się podziękowania w formie zdrapki to większość odpowie, że tak nawet jeśli nic nie wygrali.  Brzmi to trochę nie logicznie, ale już wyjaśniamy.

Wyobraź sobie, że jesteś na weselu i dostajesz podziękowanie w formie zdrapki z możliwością wygrania w loterii. Pierwsze co przychodzi do głowy: aby coś wygrać. Jeszcze nie wiesz co można wygrać, ale już wiesz że chcesz to wygrać.  Chodzi tutaj tak naprawdę o emocje, które  towarzyszą kiedy zdrapujesz naklejkę i z oczekiwaniem  sprawdzasz czy coś wygrałeś. Oczywiście, nie wszyscy dostaną nagrodę, a nawet jeśli nic nie wygrałeś, to masz świadomość,  że jest to nie tylko zwykła loteria ale charytatywna loteria i środki z niej pójdą na szczytne cele. A co jak wygrasz albo ktoś obok Ciebie siedzących wygra. Tak, od razu jest radość, a w związku z tym, że loteria odbywa się na weselu i każdy uczestniczy w niej każdy jest ciekaw kto jest ten szczęściarz który dostał wygraną. Są emocje i jest zabawa. Czy to nie jest fajne? Uważamy, że jest. Przy tym należy jednak pamiętać o głównej idei Loterii Ślubnej,  a mianowicie – chęć pomagania innym i dzielenie się swoim szczęściem z innymi.